Türkiye'nin En Kapsamlı Yazılım Firması

Web Sitesi Güncelleme Nedir? 

Web site güncellemesi, var olan web sitenizin gelişen yeniliklere uygun bir şekilde sistemsel olarak güncellenmesidir. Bu güncelleme web sitesinin farklı kısımlarında gerçekleşebilir. İstanbul’un en iyi web tasarım firması olarak, yılların vermiş olduğu deneyim, tecrübe, bilgi ve birikimle web sitenizi güncelleyebiliriz. Web sitenizin güncel özellikler taşıması web sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlayarak kullanıcılara unutamayacakları hızda bir kullanıcı deneyimi sağlar.  

Web site güncelleme hizmeti satın alarak Google sıralamanızı da değiştirebilirsiniz. Google, web sitenize yönelik yaptığı denetimlerde web sitenizin güncel ya da eski olup olmadığını kontrol eder. Güncel ve sürekli dinamik olan web siteleri Google tarafından üst sıralara çıkarılarak ödüllendirilirken; güncellenmeyen web siteleri de alt sıralarda kalarak cezalandırılır. 

Web sitesi güncellemesi yapılan web siteleri güvenlik açısından da güvenli bir hale gelirler. Genel olarak var olan teknik altyapı sorunları güncelleme ile ortadan kalkar. Bir web sitesine sahip olmak, web sitesini dinamik tutmak için yeterli bir faktör değildir. Web sitesi ilgi isteyen bir mecradır. Bu alanda kendini geliştirmiş ve profesyonel bir biçimde çalışan web tasarım ajansları ile hareket ederek web site güncelleme hizmeti satın alabilirsiniz. 

Web Sitesi Güncelleme Neleri İçerir? 

Web site güncelleme işleminin kapsadığı içerikler çok çeşitli olmakla birlikte en önemli olanları sizler için sıraladık. Detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. İşte madde madde web site güncellemeye dahil olan konular; 

Alan Adı Tescili: 

Alan adı bir web sitenin var olabilmesi için gerekli olan isimdir. Örneğin; www.websitesifiyatlari.com adresindeki isim alan adıdır. Bu alan adının güncellemesi yapılmadığında isim boşa düşer. Böylelikle web site size ait olsa dahi isim hakkını başkası satın alabilir. Bu nedenle de güncelleme zamanında yapılmalıdır. Alan adı tescili de bir yıllık 1 zamanı kapsamaktadır.  

Hosting: 

Hosting, bir web site içerisinde bulunan bütün dosyaların korunduğu alandır. Bütün web sitelerinin bir hostinge ihtiyacı vardır. Bir kullanıcı arama motorlarına web sitenizi yazdığında ona bütün bilgileri, dökümanları, sayfaları ve içerikleri sunan sunucu hosting olarak adlandırılır. Her yıl belirli periyotlarda güncellenmelidir. Yine web site güncellemesinde hosting de yer alır ve süresi 1 yıldır. 
  

SSL Sertifikası: 1 yıllık ( yeşil kilit-güvenli web site) 

SSL sertifikaları genel olarak Google arama motorunun kullanıcılar için internet kullanımını teşvik için geliştirdiği sistemler sayesinde oluşmuştur. Bu sayede web siteleri Google sıralamasında üst sıralara yükselmektedir. SSL sertifikası bir web sitenin güvenli olup olmadığından çok içerisinde sunduğu bilgilerin doğruluğunu da teyit eder. Web site güncellemelerinde 1 yıllık yeşil kilit güveni alan sağlar. 

Yazılım Güncellemeleri: 

Diğer bir güncelleme faktörü ise yazılım güncellemesidir. Web sitenin altyapı, teknik ve donanımında gerçekleşecek yeniliklerde anında bütün web sitelerinde aktif bir şekilde yazılım güncellemesi desteği sunulur. Yazılım güncellemesi de yine tarafımızca sağlanmaktadır.  

Teknik Destek 

Web sitesi güncellemeleri kapsamında 1 yıllık teknik destek de yine tarafımızca sağlanır. Bu süreçte alan adı, hosting, ssl sertifikası ve diğer alanlarda yaşayacağınız problemlerde doğrudan bize ulaşabilir ve teknik destek hizmeti alabilirsiniz. 

Web Sitemi Neden Güncellemeliyim? 

Web sitenizi güncellemelisiniz çünkü kullanıcılarınıza en yüksek kullanıcı deneyimini yaşatmak, kurumsal markanızı oluşturmak, kendinizi tanıtmak ve kazancınızı arttırmak için kaliteli ve güncel bir web sitesi zorunluluktur. Güncellemenin genel kapsamı alan adı, hosting, SSL sertifikası, yazılım güncellemesi ve teknik destek olsa dahi daha geniş kapsamlı düşünülmelidir.  

Etkili Görsel Sunum: 

Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiği andan itibaren ilk dikkat edecekleri şey görsel arka plandır. Arayüz de denilen bu arka planda renkler, temalar ve tasarımlar çeşitli görsel malzemelerle etkili bir şov sergiler. Sizi sektörünüzde önde gösterecek olan da web sitenizin kurumsal markanızı görsel olarak nasıl yansıttığıdır. 

Görsel tasarımın süreç içerisinde periyodik olarak güncellenmesi son derece önemli olmaktadır. Bu güncellemeyi kendiniz de yapabilirsiniz. Yönetim paneli olan web sitelerini bir admin gibi kullanarak çeşitli görsel (video, fotoğraf, tema, tasarım …) güncellemeler gerçekleştirebilirsiniz. 

Mobil Uyumluluk ( Responsive Web Tasarım) 

2015 yılından itibaren Google mobil uyumlu web siteleri bir adım daha önde göstermektedir. Mobil uyumluluk, bir web siteye erişimin sadece masaüstü bilgisayardan değil tasarımın bozulmadan tablet ve telefondan da girilebilmesini ifade etmektedir. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse güncel bir çalışma olarak profesyonel bir web tasarım şirketinden destek alarak web sitenizi mobil uyumlu hale getirebilirsiniz. 

Seo (Search Engine Optimization) Güncellemesi 

Bir web sitesi için SEO altyapısının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi o web sitesinin Google sıralamalarında daha üstte görünmesini sağlarken ziyaretçi sayısını da arttırmaktadır. Bu nedenle Seo güncellemesi bir web sitesi için son derece hayatidir. 

İçeriklerin Güncellenmesi 

Bir kullanıcı web sitesine girdiğinde ilk dikkat ettiği şey web sitesinin hızıdır. Ardından aradığı bilgileri bulabildiği sayfalardır. Bu sayfalardaki içeriklerin güncel, sade, özgün, kaliteli ve anlaşılır olması web sitesine gelen ziyaretçilerin o web sitesinde geçirecekleri süreyi de belirlemektedir. Eğer içerikler eski ve güncel değil ise içeriklerin güncelleştirilmesi web sitenin kullanıcı deneyimini yükseltmesi açısından önemli olmaktadır. 

Web Site Hızı 

Web sitenizdeki sayfaların yüklenme hızının Google sıralamasını etkilediğini biliyor muydunuz? Web site hızı düşük olan web sitelerinin Google arama motorunda görünür olmadığını, kullanıcılar tarafından pek tercih edilmediğini, ziyaretçi olarak web siteye giren kullanıcıların ise çok fazla vakit kaybetmeden web siteden çıktığını… Google algoritmaları ile web sitenizin güncel ve mevcut hızını öğrenebilir hızını arttırmak için yeni çalışmalar yapabilirsiniz. 

Web Sitesi Güncellemesi Yapılmazsa Ne Olur? 

Web sitesini güncellemediğinizde mahrum kalacağınız bazı durumlar oluşabilir. Bir yıllık web site kullanımından sonra web site güncellemesi yapılmadığında alan adınızın tescil tarihi geçer ve alan adınızı kaybedebilirsiniz. Böylelikle boşa düşen alan adınızı başka bir kullanıcı satın alarak kullanabilir. Bu durum da kurumsal markanıza zarar verebilir.  

Güncelleme yapılmadığı takdirde alan adınızı kaybetmekle birlikte hosting hizmetiniz de askıya alınır. Web sitenize kullanıcıların kolaylıkla ulaşamasını sorununu da açığa çıkarak olan bu durum ziyaretçilerinizde bir güven sorununa neden olabilir. Ayrıca SSL sertifikası yani güvenli web sitesi olma özelliği de kaybolur. Bu noktada web sitenin güncellenmemesi olumsuz birçok sonucu doğurmaktadır. Web sitenizin güncellenmesini önemseyin! 

Web Sitesi Yıllık Güncelleme Fiyatları Nasıldır? 

Web sitesi yıllık güncelleme fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu farklılığı ortaya çıkaran en önemli faktör ise hosting hizmetidir. Kimi web sitelerinin disk alanı, cpu ve ram gibi faktörler diğer sitelere göre daha gelişmiş ve kapsamlı olmaktadır. Bu durum hosting alanının da farklı olmasını sağlar. Hosting teknik detayları web sitenin güncelleme fiyatını da doğrudan etkilemektedir. Öte yandan web tasarım firmasının web sitesi fiyat politikası da yine web sitesi yıllık güncelleme fiyatını değiştirmektedir. 

Sitenizi Kurmak İçin Yardıma Mı İhtiyacınız Var ?